Τρίτη, 8 Δεκεμβρίου 2015

Αγώνες Σκοποβολής Ενόπλων Δυνάμεων και Σωμάτων Ασφαλείας έτους 2015

Το Λιμενικό Σώμα – Ελληνική Ακτοφυλακή έλαβε μέρος στους ανωτέρω αγώνες με έντεκα αθλητές - αθλήτριες και αρχηγό ομάδας τον Πλωτάρχη Λ.Σ. ΤΟΛΙΑ Νικόλαο, πραγματοποιώντας μια δυναμική παρουσία στους αγώνες. Αξίζει να αναφερθεί η επιτυχία της ομάδας Γυναικών Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. στο κατεξοχήν στρατιωτικό αγώνισμα Πιστόλι Ταχείας Βολής (Military Rapid Fire) 10”-8”-6” όπου οι αθλήτριες μας κατέκτησαν τις 4 πρώτες θέσεις στην ατομική κατάταξη μεταξύ όλων των συμμετεχόντων αθλητριών των ομάδων Ε.Δ.& Σ.Α.
  
Η Σκοπευτική Ομάδα Λ.Σ. ΕΛ.ΑΚΤ. απεκόμισε συνολικά 4 Χρυσά, 5 Ασημένια και 8 Χάλκινα Μετάλλια, ενώ και απένειμε αναμνηστική πλακέτα στον ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ ΣΠΑΡΤΗΣ, που φιλοξένησε για 3η συνεχόμενη χρονιά τους αγώνες πυροβόλων όπλων στην Σπάρτη.

  
Αθλητές: Πλωτάρχης Λ.ΣΚΑΛΑΠΟΘΑΚΗΣ Π. – Σημ/ρος Λ.ΣΙΝΤΡΑ ΑΝ. – Σημ/ρος Λ.ΣΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘ. – Ανθ/στης Λ.ΣΒΑΚΟΝΔΙΟΣ Γ. – Ανθ/στης Λ.ΣΚΑΚΑΡΑ Κ. – Αρχ/στης Λ.ΣΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΣ Δ. – Αρχ/στης Λ.Σ.ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ Ε. – Επικ/στης Λ.ΣΤΣΟΚΑΣ Ν. – Λ/Φ ΒΟΡΒΗΣ Ν. – Λ/Φ ΛΑΜΠΡΑΚΗ Μ. – Λ/Φ ΤΣΑΛΑΒΟΥΤΑΜ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Πιστόλι Ταχείας Βολής (Military Rapid Fire) 10”-8”-6” Γυναικών
1η Θέση και Χρυσό Μετάλλιο Σημ/ρος Λ.Σ. ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ Αθανασία
2η Θέση και Ασημένιο Μετάλλιο Λ/Φ ΤΣΑΛΑΒΟΥΤΑ Μαρία
3η Θέση και Χάλκινο Μετάλλιο Αρχ/στης Λ.Σ. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ Ελένη
Σπορ Πιστόλι Γυναικών
1η Θέση και Χρυσό Μετάλλιο Αρχ/στης Λ.Σ. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ Ελένη
2η Θέση και Ασημένιο Μετάλλιο Σημ/ρος Λ.Σ. ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ Αθανασία
Τυφέκιο 0,22 Πρηνηδόν Γυναικών
3η Θέση και Χάλκινο Μετάλλιο Λ/Φ ΛΑΜΠΡΑΚΗ Μαρία
Τυφέκιο 3Χ20 Γυναικών
3η Θέση και Χάλκινο Μετάλλιο Λ/Φ ΛΑΜΠΡΑΚΗ Μαρία
Αεροβόλο Τουφέκι Γυναικών
3η Θέση και Χάλκινο Μετάλλιο Λ/Φ ΛΑΜΠΡΑΚΗ Μαρία
Πιστόλι Κεντρικής Πυροδότησης Ανδρών
2η Θέση και Ασημένιο Μετάλλιο Πλωτάρχης Λ.Σ. ΚΑΛΑΠΟΘΑΚΗΣ Παντελής
Ελεύθερο Πιστόλι Ανδρών
3η Θέση και Χάλκινο Μετάλλιο Πλωτάρχης Λ.Σ. ΚΑΛΑΠΟΘΑΚΗΣ Παντελής
2η Ομαδική Θέση και Ασημένιο Μετάλλιο Πλωτάρχης Λ.Σ. ΚΑΛΑΠΟΘΑΚΗΣ Παντελής – Σημ/ρος Λ.Σ. ΙΝΤΡΑ Ανδρέας – Ανθ/στης Λ.Σ. ΒΑΚΟΝΔΙΟΣ Γεώργιος – Αρχ/στης Λ.Σ. ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΣ Δημήτριος
Αεροβόλο Πιστόλι Ανδρών
3η Θέση και Χάλκινο Μετάλλιο Σημ/ρος Λ.Σ. ΙΝΤΡΑ Ανδρέας
Τυφέκιο 0,22 Πρηνηδόν Ανδρών
1η Θέση και Χρυσό Μετάλλιο Επικ/στης Λ.Σ. ΤΣΟΚΑΣ Νικόλαος
Τυφέκιο 3Χ20 Ανδρών
1η Θέση και Χρυσό Μετάλλιο Επικ/στης Λ.Σ. ΤΣΟΚΑΣ Νικόλαος
Αεροβόλο Τουφέκι Ανδρών
3η Θέση και Χάλκινο Μετάλλιο Επικ/στης Λ.Σ. ΤΣΟΚΑΣ Νικόλαος
Γενική Κατάταξη Γυναικών
2η Θέση και Ασημένιο Μετάλλιο Λ.Σ.-ΕΛ. ΑΚΤ.
Γενική Κατάταξη Ανδρών
3η Θέση και Χάλκινο Μετάλλιο Λ.Σ.-ΕΛ. ΑΚΤ.
Auto Scroll Stop Scroll